Описание на степен 1 и степен 2

UNS N06625 Плоча клас 1 (известна също като сплав 625)е суперсплав от-ниобий-никел-хром-молибден, доставена в закалено състояние (клас 1) в съответствие сСтандарти ASTM B443, ASME SB443 и AMS 5599.Той е проектиран да осигурява отлична устойчивост на корозия, висока структурна якост и добра формоспособност при работни температури до593 градуса (1100 градуса F).
Неговите изисквания към механичните свойства при стайна{0}}температура са якост на опън по-голяма или равна на 827 MPa (120 000 psi) и граница на провлачване по-голяма или равна на 414 MPa (60 000 psi). В сравнение с висока-температурна степен 2, степен 1-използваща укрепване с твърд-разтвор и меко-отгрято състояние-предлага превъзходна формоспособност, обработваемост и заваряемост, като същевременно е практически имунизирана срещу корозионно напукване под напрежение от хлоридни йони.
Обичайните приложения включват среди с морска вода и морска вода (морски тръбопроводи, топлообменници за морска вода, обвивки на кабели), химическа обработка (оборудване, изложено на силно окисляващи и редуциращи киселини, като фосфорна киселина), нефтената и газова промишленост (обработка на кисел газ, офшорни структурни платформи, производствени щрангове) и опазване на околната среда (компоненти за изгаряне на отпадъци, обработка на радиоактивни отпадъци).
Щракнете, за да поискате незабавна оферта за наличност от Inconel 625 клас 1

Inconel 625 клас 2 (материал № . 2.4856 / UNS N06625 / EN NiCr22Mo9Nb)е никел-хром-молибденова сплав, доставена в разтворено-отгрято състояние. Той е специално проектиран за работа при екстремно високи-температури593 градуса, предлагащ отлична устойчивост на пълзене, якост на разкъсване и устойчивост на междукристална корозия.
Ключовата разлика от степен 1 се крие в режима на термична обработка: степен 1 се отгрява при минимум871 градуса (1600 градуса F)и е подходящ за стандартни работни температури до593 градуса (1100 градуса F), като има предвид, че2 класпретърпява отгряване в разтвор при по-висока минимална температура от1093 градуса (2000 градуса F)за оптимизиране на висока{0}}температурна пълзене и устойчивост на окисление.
Що се отнася до продуктовите спецификации, дебелината на плочата обикновено се определя като По-голяма или равна на 4,8 mm (0,188 инча), като приложимите стандарти включватASTM B443иAMS 5599. Типичните приложения включват факелни системи за рафинерии и офшорни платформи, топлообменници на горещи отработени газове и разширителни фуги, инсталации за изгаряне на отпадъци и оборудване за химическа обработка, работещо в силно корозивни среди.
Щракнете, за да получите незабавна оферта за наличност от Inconel 625 Grade 2
Процес на производство на плочи от сплав Gnee Inconel 625 клас 1 и клас 2
Инконел 625 Клас на плоча 1 - Напълно разтворен-Състояние на загряване
Производствен процес:Горещо валцуване → Отгряване на пълен разтвор при 1093–1204 градуса → Бързо охлаждане
Микроструктура:По-едри зърна; напълно рекристализирана аустенитна структура; без остатъчни напрежения при обработка
Основни характеристики:Оптимална пластичност и устойчивост на корозия; по-ниска якост на основата
Inconel 625 Плоча Клас 2 - Студено-обработено и отгрято състояние
Производствен процес:Горещо валцуване → Контролирано студено{0}}намаляване на работата → Ниско{1}}температурно крайно отгряване
Микроструктура:По-фини зърна; напрежение-засилено; запазва ефектите от закаляването при работа
Основни характеристики:Значително по-високи граници на опън и провлачване; добра формоспособност, макар и малко по-ниска от клас 1
Преглед на избора на материал за плочи Inconel 625 клас 1 и клас 2
| Параметър | Inconel 625 клас 1 (закален) | Inconel 625 клас 2 (отгрят разтвор) |
|---|---|---|
| Приложим стандарт | ASTM B443 / ASME SB-443 | ASTM B443 / ASME SB-443 |
| UNS номер | N06625 | N06625 |
| Термична обработка | Закален при по-голяма или равна на 871 градуса (1600 градуса F), бързо охлаждане | Разтвор, закален при по-голяма или равна на 1093 градуса (2000 градуса F), бързо охлаждане |
| Продуктови форми | Plate (>4,76 мм), лист (по-малък или равен на 4,76 мм), лента | Plate (>4,76 мм), лист (по-малък или равен на 4,76 мм), лента |
| Работен температурен диапазон | Обикновено се използва до 593 градуса (1100 градуса F) | Обикновено се използва над 593 градуса (1100 градуса F), когато се изисква устойчивост на пълзене/разкъсване |
| Ключов механизъм за укрепване | Укрепване на твърд{0}}разтвор (Mo+Nb) | Укрепване на твърд{0}}разтвор (Mo+Nb) |
| Основно приложение | Обща услуга за корозия, химически реактори, морско оборудване, По-малко или равно на 593 градуса | High-temperature service, creep-sensitive applications, >593 градуса |
| ASME Раздел VIII Максимална температура | 1200 градуса F (649 градуса) | 1600 градуса F (871 градуса) |
| Относителна цена | Базово ниво | По-висока (допълнителна топлинна обработка) |
Химичен състав на плочи UNS N06625 клас 1 и клас 2
| елемент | UNS N06625 Стандартен диапазон (тегл.%) | Клас 1 Типичен | Клас 2 Типичен | |
|---|---|---|---|---|
|
|
Никел (Ni) | По-голямо или равно на 58,0 (салдо) | 58.0 – 61.0% | 58.0 – 61.0% |
| хром (Cr) | 20.0 – 23.0 | 21.0 – 22.0% | 21.0 – 22.0% | |
| Молибден (Mo) | 8.0 – 10.0 | 8.5 – 9.5% | 8.5 – 9.5% | |
| Ниобий + Тантал | 3.15 – 4.15 | 3.5 – 3.9% | 3.5 – 3.9% | |
| желязо (Fe) | По-малко или равно на 5,0 | По-малко или равно на 4,0% | По-малко или равно на 4,0% | |
| Въглерод (C) | По-малко или равно на 0,10 | По-малко или равно на 0,05% | По-малко или равно на 0,05% | |
| Сяра / Фосфор | По-малко или равно на 0,015 всеки | По-малко или равно на 0,015 всеки | По-малко или равно на 0,010 всеки (премиум клас) |

Gnee Alloy Nickel-PMI тестване на сплав
Механични свойства на плочи от инконел 625 клас 1 и клас 2
Степен 1: Отгрято състояние (по-голямо или равно на 871 градуса)
| Продуктова форма | Дебелина | UTS (MPa) | YS 0,2% (MPa) | Удължение (%) |
|---|---|---|---|---|
| Студено{0}}валцувани листове и ленти | Всички дебелини | По-голямо или равно на 827 | По-голямо или равно на 414 | По-голямо или равно на 30 |
| Горещ{0}}валцован лист | Всички дебелини | По-голямо или равно на 758 | По-голямо или равно на 379 | По-голямо или равно на 30 |
| Горе{0}}валцована плоча | До 70 mm (2,75") | По-голямо или равно на 758 | По-голямо или равно на 379 | По-голямо или равно на 30 |
| Студено{0}}валцована плоча | До 9,5 mm (0,375") | По-голямо или равно на 758 | По-голямо или равно на 379 | По-голямо или равно на 30 |
Степен 2: Състояние на отгряване на разтвора (по-голямо или равно на 1093 градуса)
| Продуктова форма | Дебелина | UTS (MPa) | YS 0,2% (MPa) | Удължение (%) |
|---|---|---|---|---|
| Всички продукти | Всички дебелини | По-голямо или равно на 690 | По-голямо или равно на 276 | По-голямо или равно на 30 |
Щракнете, за да изтеглите PDF листа с данни за сплав Inconel 625
Основни разлики в производителността между плочите Inconel 625 клас 1 и клас 2
Сравнение на устойчивостта на корозия
| Тип корозия | Клас 1 (отгрят) | Степен 2 (отгрят разтвор) | Обяснение на разликата |
|---|---|---|---|
| Обща корозия(Оксидиращи/редуциращи среди) | Типична равномерна скорост на корозия По-малка или равна на 0,10 mm/година (ASTM G31, стайна температура, 10% H₂SO₄ потапяне) | Типична равномерна скорост на корозия По-малка или равна на 0,10 mm/година (ASTM G31, стайна температура, 10% H₂SO₄ потапяне) | Идентичен. Същата химия на основната сплав осигурява еквивалентна обща устойчивост на корозия в леки до умерени окислителни/редуциращи среди. |
| Корозия на вдлъбнатини / пукнатини | PREN По-голяма или равна на 45; Критична питингова температура (CPT) По-голяма или равна на 85 градуса (ASTM G48 Метод A, тест за железен хлорид) | PREN По-голяма или равна на 45; Критична питингова температура (CPT) По-голяма или равна на 85 градуса (ASTM G48 Метод A, тест за железен хлорид) | Идентичен. Ефективността на питинг и пукнатини се определя от обемни легиращи елементи (Cr, Mo), които остават постоянни между двата класа. |
| Хлоридно корозионно напукване (SCC) | Липса на напукване след 1000 часа излагане в кипящ 42% разтвор на MgCl2 (ASTM G36); присъщо имунитет към хлорид SCC при конвенционални условия на експлоатация | Липса на напукване след 1000 часа излагане в кипящ 42% разтвор на MgCl2 (ASTM G36); присъщо имунитет към хлорид SCC при конвенционални условия на експлоатация | Идентичен. Високото съдържание на никелова основа е основният фактор за устойчивост на хлорид SCC и не се влияе от разликите в процеса на отгряване. |
| Междукристална корозия(Високо{0}}температурна среда със сяра) | Скорост на корозия: 0,15 – 0,25 mm/година (ASTM G28 Метод A, тестван след стандартна топлинна обработка за сенсибилизация) | Скорост на корозия: По-малка или равна на 0,08 mm/година (ASTM G28 Метод A, тестван след стандартна топлинна обработка за сенсибилизация) | Степен 2 извършва по-добър - по-стриктен контрол на C, S и микроелементи, съчетан с по-висока температура на третиране на разтвора, потиска утаяването на хромен карбид по границите на зърната и значително подобрява устойчивостта на сенсибилизация при високи-температурни-съдържащи сяра среди. |
| High-Temperature Oxidation (>600 градуса) | Увеличаване на окислителната маса: ≈ 0,08 mg/cm²·h (900 градуса, 1000 h цикличен тест за окисление във въздуха) | Увеличаване на окислителната маса: по-малко или равно на 0,05 mg/cm²·h (900 градуса, 1000 h цикличен тест за окисление във въздуха) | Степен 2 се представя по-добре - по-висока температура на отгряване на разтвора постига по-пълно разтваряне на карбидите и утайките по границите на зърната, което позволява образуването на по-плътен, по-равномерен защитен слой Cr₂O₃ оксид при повишени температури. |
Сравнение на-високотемпературна якост и устойчивост на окисление
| Собственост | Клас 1 (отгрят) | Степен 2 (отгрят разтвор) | Обяснение на разликата |
|---|---|---|---|
| Якост на опън, UTS (RT) | По-голямо или равно на 827 MPa | По-голямо или равно на 690 MPa | Клас 1 по-висок(~20% по-висока) |
| Граница на провлачване, YS 0,2% (RT) | По-голямо или равно на 414 MPa | По-голямо или равно на 276 MPa | Клас 1 по-висок(~50% по-висока) |
| Удължение (RT) | По-голямо или равно на 30% | По-голямо или равно на 30% | Идентичен |
| Твърдост (HRB) | 90–95 | 95–100 | Степен 2 малко по-висока |
| Creep / Rupture Strength (>593 градуса) | Умерен | Превъзходен | Степен 2 значително по-добре- по-високата температура на разтвора е специално проектирана да подобри-високотемпературното пълзене и якостта на разкъсване |
| Дългосрочна-микроструктурна стабилност | Moderate - δ phase (Ni₃Nb) precipitation may occur during prolonged >650 градуса обслужване, което води до крехкост | Превъзходен- по-подходящ за дългосрочно-обслужване при 650–980 градуса | Степен 2 по-добре |
| Максимална работна температура | ~ 980 градуса (кратко-трайно) | ~ 980 градуса (кратко-трайно) | Same upper limit; Grade 2 retains properties better during prolonged >593 градуса услуга |
1 клас:Демонстрира превъзходна дългосрочна-устойчивост на пълзене при температури над 550 градуса. Неговата по-едра зърнеста структура се съпротивлява на деформацията при пълзене по-ефективно при продължително излагане на висока-температура. Това е стандартният клас, определен за облицовката на реактора и компонентите на пещта.
2 степен:Притежава по-висока устойчивост на стайна -температура, но изпитва по-бързо намаляване на показателите на пълзене при продължително високи температури. Той е най-подходящ за приложения, вариращи от околна до умерена температура (< 500°C) where high static strength is the priority.
Заваряемост
| Собственост | Клас 1 (отгрят) | Степен 2 (отгрят разтвор) | Обяснение на разликата |
|---|---|---|---|
| Изисква се предварително загряване | Не се изисква | Не се изисква | Идентичен |
| Термична обработка след-заваряване (PWHT) | Не се изисква | Не се изисква | Идентични - Inconel 625's Nb-стабилизирани карбиди предотвратяват сенсибилизирането на междукристална корозия, елиминирайки необходимостта от PWHT |
| Съответстващ допълнителен метал | ERNiCrMo-3 | ERNiCrMo-3 | Идентичен |
| HAZ Устойчивост на корозия | Отлично | Превъзходен | По-грубите зърна на клас 2 и по-пълното разтваряне на карбида водят до по-ниска тенденция към сенсибилизиране на HAZ |
| Растеж на зърно в HAZ (след-заваряване) | Умерен (повлиян от по-фин оригинален размер на зърното) | По-ниска | По-грубите оригинални зърна на степен 2 ограничават допълнителния растеж на зърната по време на термични цикли на заваряване |
И двата вида могат лесно да бъдат заварявани, като се използват съвпадащи пълнежни материали от клас 625 без необходимост от предварително нагряване.
Материал за 1 класпроявява по-стабилна устойчивост на корозия в засегнатата от топлина-зона (HAZ) и няма неблагоприятно взаимодействие между остатъчните студени{1}}работни напрежения и топлинните ефекти при заваряване.
Материал за 2 класусеща известна загуба на-работна сила в зоната, засегната от топлина-; този фактор трябва да се вземе предвид по време на проектирането на конструкцията.
Устойчивост на умора
| Собственост | Клас 1 (отгрят) | Степен 2 (отгрят разтвор) | Обяснение на разликата |
|---|---|---|---|
| Якост на умора (RT) | По-голямо или равно на 310 MPa | По-голямо или равно на 310 MPa | Идентичен(основната химия и укрепващият ефект на Nb твърд-разтвор са еднакви) |
| RT при ниска-циклична умора (LCF). | Отлично | Превъзходен | По-грубите зърна на степен 2 водят до по-ниски темпове на растеж на пукнатини от умора |
| RT при висока-циклична умора (HCF). | Отлично | Отлично | Сравними |
| High-Temperature Fatigue (>593 градуса) | Умерено (взаимодействие при пълзене-умора) | Превъзходен | Превъзходната устойчивост на пълзене от степен 2 се превръща в значително по-дълъг живот при висока-температура на умора |
| Вероятност за повреда (високо{0}}температурно циклично натоварване + хлоридна среда) | Базово ниво | 10–15% по-ниски | Дългосрочните-промишлени данни показват, че Степен 2 има по-ниска вероятност от повреда при тежки работни условия |
2 степен:Предлага превъзходна производителност при умора при циклично натоварване, благодарение на по-фината си зърнеста структура и по-високата якост на основата. Този клас е по-подходящ за съдове под налягане, подложени на чести топлинни цикли и промени под налягане.
1 клас:Демонстрира добра устойчивост на умора, въпреки че е малко по-ниска от степен 2 при приложения с висока -циклична умора.
Изтеглете Техническа бяла книга за Inconel 625: Клас 1 срещу клас 2
Сравнение на термичната обработка за плочи от Inconel 625 клас 1 и клас 2
| Параметър | 1 клас | 2 клас | |
|---|---|---|---|
|
|
Температура на отгряване | По-голяма или равна на 871 градуса (1600 градуса F) | По-голяма или равна на 1093 градуса (2000 градуса F) |
| Метод на охлаждане | Бързо охлаждане (въздух или вода) | Бързо охлаждане (вода) | |
| Размер на зърното | По-фино (типично) | По-груб (поради по-висока температура) | |
| Състояние на утайка | Остават малко карбиди | По-пълно решение на карбидите | |
| Остатъчен стрес | Долен (закален) | Долен (отгрят разтвор) | |
| Риск от сенсибилизация (заваряване) | Ниският - Nb стабилизира въглерода | Много ниско - Nb стабилизира въглерода |
Свържете се с нас, за да научите за нашия производствен процес Inconel 625
Препоръки за приложение на плочи Inconel 625 клас 1 и клас 2
✅ Кога да изберете Условие/изискване за клас 1 (отгрят разтвор) |
|---|
| Необходима е максимална устойчивост на корозия за-дългосрочно обслужване при потапяне |
| Материалът ще претърпи тежки операции на формоване (напр. изпъкнали глави, дълбоко изтегляне, облицовки на съдове) |
| Работната температура надвишава 550 градуса и устойчивостта на пълзене е критична |
| Необходима е висока пластичност с минимален риск от напукване по време на формоване |
|
Типични приложения:Облицовки на химически реактори, абсорбиращи кули FGD (десулфуризация на димни газове), резервоари за съхранение на морска вода, компоненти на пещ, черупки на топлообменници ![]() Облицовки на химически реактори
![]() Абсорбторни кули FGD (Flue Gas Desulfurization).
![]() Резервоари за съхранение на морска вода
![]() Корпуси на топлообменник
|
✅ Кога да изберете условие/изискване за клас 2 (студено обработено). |
|---|
| Необходима е по-висока якост за конструкции или{0}}носещи приложения |
| Компонентите работят при условия на циклично натоварване от околна до умерена температура |
| Необходимо е минимално формоване (предимно плоски или леко извити компоненти) |
| Желателно е намаляване на дебелината на стената, като същевременно се поддържа-способност за задържане на налягането |
|
Типични приложения:Панели за-съдове под високо налягане, носещи-плочи за структурно натоварване, технологично оборудване със строги изисквания за умора, заготовки за тяло на клапан ![]() Панели за-съдове под високо налягане
![]() Високо{0}}температурен реактор
![]() Тръбопровод за парогенератор
![]() Изковки/заготовки за корпус на клапан
|
Свържете се с нашите експерти, за да препоръчаме правилната сплав за вашия проект
Възможност за доставка на пластини от сплав Gnee Inconel 625
Като професионален износител с над 18 години опит в производството на никелови сплави,Gnee сплавакцииИнконел 625 плочии в двете1 клас и 2 класспецификации. Ние предлагаме пълна гама от стандартни размери и предоставяме услуги по обработка по поръчка, съобразени с изискванията на конкретния проект.
Налични спецификации на плоча Inconel 625
| Стандартен | ASTM B443 / ASME SB-443, UNS N06625 |
| Степен | Клас 1 (отгрят разтвор), клас 2 (студено обработен) |
| Диапазон на дебелината | 1,5 mm – 50 mm (лист: по-малък или равен на 4,76 mm; плоча: > 4,76 mm) |
| Стандартни размери | 1219 × 2438 мм, 1500 × 3000 мм; Възможност за рязане по поръчка при поискване |
| Състояние на повърхността | Закален и ецван (стандартен), ярко закален, механично полиран |
| Услуги с-добавена стойност | Прецизно рязане, Подготовка на скосения ръб на заваръчния шев, Полиране на повърхността, PMI (положителна идентификация на материала), проверка, UT (ултразвуково изпитване) |
Качество и съответствие
Доклади за изпитване на фреза (MTR) със 100% проследимост, предоставени с всяка поръчка
Сертифицирана по ISO 9001 система за управление на качеството
Съответствие с наличните стандарти NACE MR0175 / ISO 15156 (за приложения за киселинни услуги)
Прие-инспекция от трета страна: SGS, TÜV, BV, DNV и други големи сертифициращи органи
Глобални услуги за доставка от-до-врата, включително пълна документация за износ и поддръжка при митническо освобождаване
Защо да изберете Gnee като доставчик на-сплави на основата на никел
Като световен износител на-базирани сплави на никел,Gnee сплавадресира болковите точки, свързани с документацията и размерите:
✅️100% проследимост:Всяка плоча е с топлинен{0}}номер, подпечатан и придружен отEN 10204 3.1 Сертификат за изпитване на фреза (MTC)документиране на точната температура на отгряване.
✅️Прецизна обработка:Предлагаме прецизни лазерни и водни струиИзрежете-по-размеруслуги за доставка на заготовки, готови за вашата поточна линия, намалявайки процента на скрап.
✅️Цени на едро:Полза отДиректна фабрична ценавърху насипния тонаж за мащабни-мащабни ремонти на енергийна инфраструктура.

Gnee Alloy Inconel 625 Сертификат
Щракнете, за да видите нашите професионални сертификати за Inconel 625
📦 Опаковка и доставка
ВсичкиСплав на основата на никелпродуктите се пакетират по следните методи:
Дървени палети или каси
Влаго{0}}устойчива опаковка
Етикети с номера на пещта, етикети за стандарт и размер
Изпраща се до цял свят по море, въздух или експрес

Опаковка на продукта от сплав Gnee Alloy 625
Свържете се с нас за най-новата експортна ценова оферта за 625 Alloy
Реални отзиви от клиенти за продуктите на Gnee Alloy

Реални отзиви от клиенти за продуктите на Gnee Alloy
ЧЗВ
В1: Мога ли да заварявам части от Inconel 625 клас 2 към части от клас 1?
A: даИмат отлична металургична съвместимост. Препоръчваме да използватеСплав 625 (ERNiCrMo-3)допълнителен метал. Въпреки това, имайте предвид, че максималната експлоатационна температура на цялата фуга ще бъде ограничена от страната на клас 1.
В2: Степен 2 по-трудна ли е за обработка?
A: Леко.Поради по-грубата си зърнеста структура, клас 2 може да бъде малко по-абразивен. Като аПроизводител от ниво 1, ние доставяме плочи от степен 2 в оптимизирано състояние-третирано с разтвор, за да гарантираме aГладко покритиеи максимален живот на инструмента.
В3: Защо степен 1 е по-популярна в морските приложения?
О: В морските зони с пръски температурата е ниска.1 класФината зърнеста структура на осигурява якост на опън при по-висока стайна-температура и превъзходна устойчивост на локализирана питинг в застояла морска вода.
Въпрос 4: Подкрепяте ли малки партидни пробни поръчки за ядрена научноизследователска и развойна дейност?
О: Абсолютно. Ние подкрепяме иновациите, като предлагамеГъвкави MOQв нашия-наличен инвентар от листове от степен 1 и степен 2.















